Wydanie nr 199/2024, Środa 17.07.2024
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego rozmawiał o pożarach i niebezpiecznych składowiskach.

Malbork. Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego rozmawiał o pożarach… fot. Starostwo Powiatowe w Malborku
W Starostwie Powiatowym w Malborku obradował Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Głównym tematem spotkania były działania na wypadek pożarów oraz niebezpieczne składowiska na terenie naszego powiatu.

W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem starosty malborskiego Piotra Szwedowskiego oraz kierowników służb i inspekcji.

- „Tematem posiedzenia były działania jednostek administracji publicznej w przypadku powstania pożarów, szczególnie w obiektach wielkopowierzchniowych (hurtownie, galerie handlowe), uprawach rolniczych oraz na wysypiskach/ składowiskach odpadów komunalnych i materiałów niebezpiecznych” - informuje Stanisław Chabel, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Malborku.

W spotkaniu uczestniczyły również osoby, które w samorządzie zajmują się sprawami ochrony środowiska i zadaniami wynikającymi z ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r o odpadach.

- „Omówiono szczegółowo przypadki niebezpiecznych składowisk na terenie powiatu malborskiego, w oparciu o bieżącą informację Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, a także profilaktykę i procedury samorządów, w oparciu o bieżące przepisy prawne” - dodaje Stanisław Chabel.

Naruszenie przepisów środowiskowych i przeciwpożarowych, które występują w przypadku zbierania odpadów bez stosownego zezwolenia, brak ewidencji odpadów i prowadzenie monitoringu wizyjnego naraża właściciela posesji na duże kary finansowe, niezależnie od obowiązku usunięcia i utylizacji składowanych materiałów.

- „Dlatego musimy reagować i zwracać uwagę na transporty ciężarowych pojazdów, które niestety wykorzystują miejsca rzadko uczęszczane, nieruchomości, nieużytki do składowania różnego rodzaju beczek, pojemników chemikali czy składowanie opon samochodowych” - podkreśla Dyrektor WBiZK. - „W przypadku pożaru, prowadzenie działań gaśniczych jest niezmiernie uciążliwe i naraża środowisko, nierzadko stanowi też zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców”.

 

 

Informacja i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Malborku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.