Wydanie nr 256/2024, Czwartek 12.09.2024
imieniny: pokaż (7 imion)Gwidon, Maria, Sylwin, Amadeusz, Cyrus, Maja, Sylwina
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zostań pomorskim policjantem – służba mundurowa to wiele możliwości i wyzwań.

  • Wydanie nr 256/2024
  • 23 lipca 2024, 10:11
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Służba w Policji to wiele możliwości i wyzwań. Różnorodność wydziałów i obowiązków sprawia, że ten zawód to pasjonująca i satysfakcjonująca ścieżka kariery. Dowiedz się, jakie działania wykonują pomorscy policjanci. Czy jesteś gotów, by im sprostać?

Funkcjonariusze z województwa pomorskiego każdego dnia podejmują się zadań, dzięki którym mieszkańcy Pomorza mogą czuć się bezpiecznie. Policjanci służą w wielu zróżnicowanych wydziałach, żeby zapewnić porządek publiczny i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie w każdym z aspektów codziennego życia.

- „Mnogość wydziałów i związana z tym różnorodność zadań sprawia, że każda osoba, która pozytywnie przejdzie przez proces rekrutacji do służby w Policji, znajdzie w niej miejsce dla siebie. Brak monotonii wynikający z licznych rodzajów służb w Policji sprawia, że jest to ciekawa i satysfakcjonująca ścieżka kariery” - mówi asp. szt. Karolina Kosmowska, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. - „Praca policjanta to podejmowanie wyzwań na wielu płaszczyznach, jednak każdego dnia pomorscy policjanci poprzez realizowanie swoich obowiązków służbowych udowadniają, że są to wyzwania, którym warto sprostać”.

A czy ty dasz radę im podołać?

Tak jak wielu jest policjantów, tak wiele jest i powodów, dla których warto wstąpić do służby w Policji – przy czym prawa emerytalne po 25. latach służby czy atrakcyjne zarobki to tylko niektóre z nich. Na jakie wynagrodzenie może liczyć policjant, po ukończeniu kursu zawodowego podstawowego?

- osoby przed ukończeniem 26 roku życia: ok. 5750zł netto (na rękę) miesięczne – a w przypadku przydziału do służby w Oddziałach Prewencji Policji w Gdańsku: 6250zł netto miesięcznie.

- osoby po ukończeniu 26 roku życia: ok. 5350zł netto (na rękę) miesięczne – a w przypadku przydziału do służby w Oddziałach Prewencji Policji w Gdańsku: 5800zł netto miesięcznie.

Oprócz tego funkcjonariusze Policji mogą liczyć na atrakcyjne dodatki finansowe, takie jak: „13-stka”, „mundurówka”, „wczasy pod gruszą”, zwrot kosztów dojazdu do służby, równoważnik za brak mieszkania i wiele innych - co sprawia, że ogólne zarobki polskich policjantów są jeszcze bardziej atrakcyjne niż mogłoby się wydawać.

Służbę w Policji możesz pełnić, jeżeli jesteś obywatelem Polski: o nieposzlakowanej opinii, nie byłeś skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystasz z pełni praw publicznych, posiadasz co najmniej średnie wykształcenie, posiadasz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jesteś się podporządkować oraz dajesz rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Proces rekrutacji

Rekrutacja do Policji składa się z kilku etapów. Po złożeniu dokumentów, pracownik zespołu doboru ustali termin testu sprawności fizycznej i wiedzy ogólnej. Możesz uczestniczyć w zajęciach przygotowawczych w KWP w Gdańsku. Będziemy Cię na bieżąco informować o kolejnych etapach postępowania.

1.Test wiedzy: składa się z 40 pytań, na rozwiązanie testu przeznaczono 40 min, za każdą poprawną odpowiedź można uzyskać jeden punkt, obejmuje zagadnienia dotyczące funkcjonowania Policji.

2. Test sprawności fizycznej

Kandydat na zaliczenie toru przeszkód ma 1.41s. Im szybciej pokona tor przeszkód tym więcej punktów uzyska za ten etap. W ten sposób oceniana jest sprawność fizyczna kandydata. Sprawdzane są takie zdolności motoryczne jak: wytrzymałość, szybkość, siłę, równowagę i orientację przestrzenną.

Na tor składa się 8 ćwiczeń: okrążanie stojaków, przewroty w przód i tył na materacach, przenoszenie manekina o wadze 28 kg, pokonanie 4 płotków lekkoatletycznych, 5 rzutów 3 kg piłką lekarską na 5 m, 10 skłonów z piłką lekarską z leżenia, pokonanie 4 skrzyń gimnastycznych, bieg wahadłowy 10 razy 5 m.

3. Rozmowa kwalifikacyjna ocenia następujące obszary: umiejętność skutecznego komunikowania się z innymi osobami, motywacja do podjęcia służby w Policji, społeczna postawa wobec ludzi, umiejętność autoprezentacji.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna?

Każdy z członków zespołu ocenia w systemie punktowym, według opracowanych kryteriów, odpowiedzi udzielone przez kandydata na zadane pytania. Pytania pochodzą z przygotowanej wcześniej bazy pytań. Prowadzeniem rozmowy kwalifikacyjnej kieruje przewodniczący zespołu, członkowie zespołu mogą zadawać pytania uzupełniające. Kandydat zalicza ten etap postępowania kwalifikacyjnego, jeśli uzyska od 36 do 60 punktów.

4. Test psychologiczny: przeprowadza się go stosując następujące metody badawcze: test psychologiczny diagnozuje intelekt i osobowość, test MultiSelect - R bada predyspozycje do służby, wywiad z psychologiem.

W trakcie testu sprawdzane są predyspozycje intelektualne, zachowania społeczne, stabilność, postawa w pracy. Psycholog sporządza pozytywną lub negatywną opinię psychologiczną tzn. nie ma systemu punktowego.

5. Komisja lekarska

W ramach tego etapu na początku kandydat zostanie poddany badaniu psychiatrycznemu. Jeśli decyzja prowadzącego badanie będzie pozytywna, w dalszej kolejności, o jego stanie zdrowia fizycznego wypowie się 10 specjalistów z różnych dziedzin medycyny.

W trakcie postępowania kwalifikacyjnego przyznawane są punkty dodatkowe z tytułu wykształcenia posiadanego przez kandydata.

I tak jeżeli masz:

tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera lub równorzędny - 8 pkt,

tytuł zawodowy licencjata, inżyniera lub równorzędny – 7 pkt,

wykształcenie średnie, średnie branżowe (ukończenie liceum ogólnokształcącego, technikum lub branżowej szkoły II stopnia w klasie, w której były nauczane przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji, dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania włączone do szkolnego zestawu programów nauczania) - 7 pkt

Preferencje z tytułu umiejętności posiadanych przez kandydata:

tytuł ratownika, ratownika medycznego albo pielęgniarki systemu w rozumieniu przepisów ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym - 6 pkt,

prawo jazdy kategorii „B” - 6 pkt,

uprawnienia instruktora sportów walki (np. zapasy, judo, karate, boks), strzelectwa sportowego, ratownictwa wodnego, nurkowania oraz sportów motorowodnych - 4 pkt,

dokument potwierdzający stopień znajomości języka obcego co najmniej na poziomie biegłości B2 - 4 pkt,

dokument potwierdzający stopień znajomości kolejnego języka obcego co najmniej na poziomie biegłości B2 - 2 pkt,

uprawnienia: ratownika wodnego, w dziedzinie płetwonurkowania lub wykonywania prac podwodnych oraz do prowadzenia łodzi motorowej - 2 pkt,

prawo jazdy kategorii innej niż „B” - 2 pkt.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej https://dobor.pomorska.policja.gov.pl/rekrutacja.phpw.

 

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.